کدام قاب گوشی بهتر است؟

این روند سبب میشود که بیشترین قابلیتهای عکسبرداری را بازهم در مدلهای Pro این سری شاهد باشیم. همانطور که شایعات نیز نشان داده بودند، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس از نمایشگرهای پروموشن (ProMotion) استفاده میکنند. رنگ آبی سیرا (Sierra)، امسال بهعنوان یک ترکیب جدید به مجموعه رنگهای آیفون اضافه شده است و به نظر میرسد که روشنتر از آبی اقیانوسی استفاده شده در آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس خواهد بود. در غیر این صورت، آیفون ۱۳ دارای طراحی مشابهی با آیفون ۱۲ سال گذشته است که با لبههای مربع شکل مشابه و فریم براق در اختیار خریداران قرار گرفته بود. ویژگی جدید لنزهای مورب آیفون مینی و آیفون ۱۳، این است که دو آیفون ابتدایی این سری که اندازه کوچکتری هم دارند، تمایز بیشتری نسبت به مدلهای سال گذشته خواهند داشت. موتور عصبی این تراشهها پیشرفت کرده است و برنامههای قدرتمندی در زمینه یادگیری ماشین، مانند ویژگی جدید Live Text و همچنین سیستم تشخیص گفتار Siri هم به واسطه این تراشه جدیدی روی آیفون ۱۳ فراهم شدهاند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش اطلاعات در عصر حاضر افراد به فضای بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات نیاز دارند .

آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی، پردازنده گرافیکی چهار هستهای به کار رفته است که برای تجربه بازی و عکاسی با گرافیک بالا، بسیار مناسب خواهد بود. مزیت آنها این است که مشکلی برای طراحی و یا ظاهر گوشی ایجاد نمیکنند. اگر قاب گوشی ساده است می توانید ابتدا با سوزن بزرگ سوراخ های ردیفی روی آن ایجاد کنید و بعد مثل تصویر نخ ها را از سوراخ ها رد کنید. این ابزار و لوازم جانبی، بسیاری از نیازهای کاربران در شرایط مختلف را برآورده کرده و کارها را برای آن ها راحت تر کرده اند. اگر شما نیز از کاربران گوشیهای شیائومی هستید باید بدانید که قاب گوشی شیائومی درست مانند قاب گوشی سامسونگ در طرحها و مدلهای مختلفی موجود میباشد. اپل اعتقاد دارد که مدلهای غیر Pro میتوانند روشنایی تا حداکثر ۸۰۰ نیت را داشته باشند و این در حالی است که مدلهای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس هم میتوانند تا ۱۰۰۰ نیت روشنایی را در فضای باز ارائه کنند. برخی قابها با محافظت 360 درجه و داشتن لبههای برجسته کناری تا حدودی میتوانند از آسیبهای احتمالی به نمایشگر گوشی جلوگیری کنند. هر چهار گوشی از صفحه نمایش مجهز به فناوری سوپر رتینا XDR اولد استفاده خواهند کرد.

چنین امری سبب میشود که صفحه نمایش کمی بزرگ تر شده و در امتداد لبه بالای گوشی، شرایط بهتری به خود بگیرد. آیفون ۱۳ پرو مکس هم بهعنوان گرانترین و قدرتمندترین پرچمدار آیفون در سال ۲۰۲۱، با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی مشابه سال گذشته منتشر خواهند شد. اپل فناوری صفحه نمایش را در سال جدید، کارآمدتر کرده است و کاملا به چنین چیزی واقف هستیم. در واقع iOS، میزان بازخوانی را بسته به هر محتوایی که در صفحه نمایش نشان میدهید، تطبیق داده و بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد. این قابها قابلیت بازیافت شدن دارند، باریک هستند و اگر به ظاهر قاب اهمیت میدهید، باید بگوییم که زود کثیف میشوند. در حالت Cinematic Mode توانایی این را خواهید داشت که فوکوس را تغییر داده و با پی گرفتن روند فیلم در زمانهای بعدی، این فوکوس را به جای دیگری منتقل کنید. اگر سوژه حرکت کند، فوکوس نیز تغییر پیدا خواهد کرد و نیاز خاصی به انجام تنظیمات از جانب شما نخواهد بود. اگر فردی به طرف دیگر نگاه کند، فوکوس به جایی که سوژه به آنجا نگاه میکند، تغییر پیدا خواهد کرد. این اولینباری است که ناچ از زمان معرفی در آیفون ایکس در سال ۲۰۱۷، دچار تغییر و تحول میشود.

میدانیم که دستگاههای اپل طی چندین سال ساخته میشوند، به این معنی که این دستگاهها در طی سالهای مختلف میتوانند بهصورت موازی در حال ساخت باشند. سری آیفون ۱۳ در سه اندازه متفاوت، همانند سال گذشته در دسترس خواهند بود. دو هسته آن کاملا جدید بوده و با قدرت بسیار بالایی در اختیار گوشیها قرار میگیرند و چهار هسته دیگر هم با کارایی بیشتری نسبت به گذشته در خدمت شما خواهند بود. این قاب ها در هنگام برخورد با آب برایشان مشکلی به وجود نمی آید اما توصیه می شود این قاب ها را در جاهای مرطوب قرار ندهید زیرا احتمال از بین رفتن شکل اصلی آن وجود دارد! دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی واید گوشی هم دارای لرزشگیر اپتیکال است که همراه با فناوری تثبیت کننده تصویر در اختیار شما خواهد بود. اپل بازهم یک ارتقا خوب برای دوربین اصلی آیفون ۱۳ انجام داده است. دوربین اولترا واید میتواند برای ثبت تصاویر ماکرو در فاصله بسیار نزدیک مناسب باشد و تا دو سانتی متری میتوانید اقدام به عکسبرداری با جزئیات کامل کنید. زمانی که یک گوشی جدید تهیه می کنید با اشتیاق به جست و جو درباره قابلیت های ویژه و کارایی های گوشی تازه خود می پردازید.

دیدگاهتان را بنویسید