این یک گوشی اندرویدی خواهد بود

آیفون ۱۳ بالاخره از راه رسیده است و با معرفی رسمی آن در رویداد اپل، شاهد جزئیات کاملی در مورد آیفونهای جدید هستیم. آیفون ۱۳ پرو دارای نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی از نوع پروموشن (ProMotion) است و یک سیستم دوربین جدید را هم شاهد هستیم که شامل یک لنز اولترا واید ۶ عنصری همراه با زوم اپتیکال ۳ برابر است. ابتدا روی قاب را کاملا با چسب بپوشانید سپس اکلیل ها را روی یک سطح بریزید و به خوبی پخش کنید. آیفون ۱۳ پرو هم دارای باتری بزرگتری است و میتوانیم انتظار عمر بالاتری نسبت به گذشته از آن داشته باشیم. آیفون ۱۳ جدید دارای ناچ کوچکتری است که بهطور دقیق، ۲۰ درصد کوچکتر از همتای خود در سری آیفون ۱۲ خواهد بود. آیفونهای جدید با ناچ کوچکتر، نمایشگرهای روشنتر، تراشه سریعتر A15 Bionic و ارتقاهای بیشتر و عالی برای دوربین همراه شده است که در کنار عمر باتری بهتر، میتواند نظر مثبت بسیاری از طرفداران و خریداران گوشیهای هوشمند را جلب کند. ما در ادامه قصد داریم ابتدا نگاه خلاصهواری به آنچیزی که در رویداد معرفی شد بیندازیم و سپس بهصورت مفصل، در مورد هر کدام از بخشهای آیفونهای جدید صحبت کنیم.

یک نمایشگر جدید پروموشن (ProMotion) هم در سری آیفون ۱۳ پرو وجود دارد که مقیاس آن از ۱۰ هرتز تا ۱۲۰ هرتز متغیر خواهد بود و به گونهای طراحی شده است که بتواند بهصورت پویا نسبت به محتواهای مختلف نمایش داده شده در گوشی، متغیر باشد. بدون شک برای هر جسمی احتمال افتادن و سقوط وجود دارد. امکان تغییر موقعیت فوکوس در هر زمان از فیلمبرداری نیز فراهم شده است و همین امکانات کافی است تا بدون داشتن اطلاعات خاصی در زمینه فیلمسازی حرفهای، بتوانید از چنین امکانی در ویدیوهای شخصی خود هم استفاده کنید. قیمت آیفون ۱۳ پایه هم ۷۹۹ دلار در نظر گرفته شده است. قیمت آیفون ۱۳ مینی از ۶۹۹ دلار شروع میشود و حافظه ابتدایی آن هم ۱۲۸ گیگابایت در نظر گرفته شده است. یک دوربین تله فوتو جدید با زوم اپتیکال ۳ برابری، یک سنسور اولترا واید جدید با ۶ عنصر که نور بیشتری را میتواند وارد خود کند، همراه با یک سنسور واید با بهبود ۲.۲ برابری از نظر عملکرد در عکاسی شب نیز به آیفونهای جدید قدم گذاشته است.

در ادامه میتوانید پسزمینه تصویر را تار کرده و بهطور خودکار، فوکوس را هنگام عکاسی تغییر دهید. آیفون ۱۳ پرو هماکنون قادر است که عکاسی ماکرو را از نماهای نزدیکتر گرفته و همه سنسورهای آن نیز از عکاسی حالت شب پشتیبانی میکنند. ممکن است قاب گوشی کیفی برای برخی از کاربران توی دست و پایشان باشد ولی نباید از این مزیتشان که حالت کیف دارند و شاید جیبهایی برای چیزهای دیگر داشته باشند چشم پوشاند. به صورت کلی کیف ها را می توانیم به دو نوع تقسیم کنیم؛ کیف هایی که صفحه رویی کامل دارند و کیف هایی که نیمی از صفحه یا کل صفحه رویی شفاف است تا اطلاعات روی صفحه راحت تر دیده شود. بر اساس اطلاعات جدیدی که توسط نشریهی کرهای ETNews منتشر شده است، سری بعدی آیفون در چهار مدل به دست کاربران خواهد رسید و در این سری، آیفون 13 مینی با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی و Refresh Rate ۶۰ هرتز، آیفون 13 با نمایشگر ۶.۱ اینچی و Refresh Rate ۶۰ هرتز، و آیفون 13 Pro و Pro Max با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و Refresh Rate ۱۲۰ هرتز و صفحه نمایش ۶.۷ اینچی و Refresh Rate ۱۲۰ هرتز تولید خواهند شد. یک صفحه نمایش سوپر رتینا XDR در گوشیهای پرو به کار رفته است که از حداثر ۱۰۰۰ نیت برای روشنایی بهتر در فضای باز هم پشتیبانی میکند.

گوشی ردمی نوت 8 پرو شیائومی که در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شد، همچنان به عنوان یک گوشی خوش قیمت به حساب میآید که استقبال بسیار خوبی هم از آن شده است. به همین راحتیها خراب و کهنه نمیشود و موبایلتان را در برابر آسیبهای احتمالی مقاوم میسازد. این مفهوم به این معنا نیست که گوشی موبایلتان را از ارتفاع بسیار زیادی به پایین پرتاب کنید و انتظار سالم ماندن آن را داشته باشید. آیفون ۱۳ مینی، هماکنون ۱.۵ ساعت طول عمر بیشتری را برای باتری وعده داده است و این در حالی است که با آیفون ۱۳ پایه، میتوانید ۲.۵ ساعت عمر باتری بالاتری را تجربه کنید. 1080 می باشد که تراکم پیکسلی بالای 415 پیکسل در هر اینچ را ارایه می دهد. ممکن است شما در هر ساعت از روز و در هر نقطهای از شهر یا مناطق بین شهری با یک فرد مزاحم یا سارق مواجه شوید، در این قاب موبایل جالب، یک اسپری فلفل بسیار ریز در پشت قاب قرار گرفته که با زدن یک دکمه، چاشنی سوزنده فلفل، اسپری میشود و میتواند شما را از دست افراد مزاحم نجات دهد. این دوربین اصلی احتمالا با یک لنز ۵ مگاپیکسلی فوق عریض و دو لنز ۲ مگاپیکسلی همراه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید